• Новак
WUK Екран Заштитник, Анти-Сина Светлина ТВ Анти-Притисок LCD Екран Заштитник за 32 75 Инчен Анти-Отсјај Око за Заштита Филтер Виси Екран Маска

WUK Екран Заштитник, Анти-Сина Светлина ТВ Анти-Притисок LCD Екран Заштитник за 32 75 Инчен Анти-Отсјај Око за

DEN 1473.60
Производот е достапен

Достапност

Анти-сина светлина функција : сино светло екран заштитник е дизајниран да се намали оштетување на очите.По екранот заштитник е висеше на ТВ, светлината ќе биде омекнато и очите се чувствуваат многу удобно.Анти-отсјај : Намалување на замор на очите предизвикани од анти-нула перформанси.Се грижи за видот на вас и вашето семејство.Анти-нула : На површинскиот слој на заштитен екран може да се заштити вашиот ТВ од деца и домашни миленици.Дебелината на акрилик материјал е 2 MM.Може да се користат како екран заштитник на екранот.На ТВ екранот заштитна фолија користи нова светлината-емитирачки слој технологија : додека блокирање на штетната сина светлина, тоа нема да влијае на вистинската боја на екранот и сликата е јасна.Широко се применува : анти-сина светлина заштитник, многу погодна за кратковидост, мајки, студентите, канцеларијата на работниците, медиумите фанови, социјална фанови, онлајн гејмери, мода љубовници, итн.LCD TV заштитен екран филм,Акрилик материјал Карактеристики : анти-нула, анти-пресече, мала тежина, не е лесно да се пробие 1. Анти-сина светлина заштитен слој го намалува визуелна замор предизвикан од долготрајната употреба на очите, како и ефикасно спречува myopia 2. Виси екран заштитен филм, стабилни и не се изгубат, не грижете се за екран меурчиња. 3. Усвојување на нови светлината-емитирачки слој технологија, анти-отпечатоци/нафта дамка, блокирање на штетни сина светлина, додека задржување на други бранови светлина како да нема филм, се врати на вистинската боја на екран, и уживајте во визуелното искуство во Однос на големината-ве молиме овозможи мала разлика во големината на заштитник -Мерење на големината метод : само мерка на екранот ширина и врвот рамка + екранот висина, погоден за станот/криви Телевизори и LCD Телевизори. -На пример-TV screen size : 32 инчи, што се применува на екранот заштита филм големина : 730x440mm.Ако не сте сигурни за големината на, ве молиме слободно да се консултираат.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката